מגזין מנעולנות ואבטחה

קודן לדלת כניסה – הפתרון שלכם להגנה אוניברסלית לרכוש ולבית

קודן לדלת כניסה – הפתרון שלכם להגנה אוניברסלית לרכוש ולבית. בטיחות הדירה ושמירה על הרכוש היא נושא המעסיק כמעט את כל בעלי הנכסים. אחד הכלים הפופולריים למניעת פריצות וגניבות הוא התקנת מנעול אלקטרוני על הדלת. ישנם מספר סוגים של מנעולי דלתות עם מנגנון אלקטרוני, כאשר המומלץ מבניהם הוא קודן לדלתות כניסה

עבירות רכוש הינן מכת מדינה בכל אזורי הארץ, כאשר התפרצות לדירות ולבתי עסק הינה "פשע משתלם" למרבה הצער, בשעה שחלק גדול מאותן עבירות רכוש אינו מפוענח. מפקדי תחנות משטרה בכל רחבי ישראל מדווחים על הימצאותן של "חוליות פריצה" מקצועיות, הפורצות לבתים ולבתי עסק, על מנת לגנוב רכוש, זאת בשעה שהן פועלות מחוץ לאיזור המגורים שלהן.

כך למשל, באזור הצפון מדי פעם נתפסות חוליות פריצה לבתים שמשתתפיהן בכלל מאיזור ירושלים, וחלקם אפילו תושבי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, ואילו באיזור המרכז פועלות לא פעם חוליות המגיעות בכלל מאיזור הדרום של מדינת ישראל.

למרות שמאמצי האכיפה נעשים כל העת, על האזרחים להצטייד באמצעים למניעת פריצות וגניבות. זהו לא רק כורח המציאות, אלא דרישתן של חברות הביטוח, המבטחות את הרכוש של אזרחים פרטיים ושל עסקים, כאשר שווי הרכוש המבוטח מגיע במצטבר למאות מיליוני שקלים ואף למיליארדי שקלים, בכל שנה בישראל.

אחד האמצעים האלו הינו קודן לדלת כניסה. קודן לדלת הוא הפתרון המושלם מבחינת אמינות, בטיחות ונוחות. בבניינים רבי דירות לרוב תמצאו קודן דלת כניסה, אשר נפתח רק על ידי שילוב מספרים ייחודי, המוכר לתושבי הבניין. לעוברי אורח זרים, הסיכוי להיכנס לבניין המוגן על ידי קודן לדלת הוא אפסי.

מנעולי קודן לדלת דומים משמשים להגנה על תכולת כספת או תיק מסמכים מפני עיניים סקרניות. מנעולים כאלה קלים לשימוש ומסוגלים לספק רמה גבוהה של הגנה, ולכן היצרנים משפרים את המגוון שלהם עם דגמים חדשים המיועדים לדירות ובתי מגורים.

עיקרון הפעולה של מנעול השילוב

קודן לדלת כניסה הוא הפתרון האופטימלי נגד כל ניסיון גניבה וחדירה של זרים. כיום תוכלו למצוא קודנים לדלתות כמעט בכל ארגון, חברה או אפילו שטח מגורים פרטי. על ידי שימוש בקודן ניתן לאבטח את הכניסה של בנייני מגורים ודירות, משרדים וארגונים ציבוריים, מעבדות ואפילו לוקרים לבית ספר.

תכונה של המנגנון המקודד היא פעולה ללא המפתח הרגיל. נעילתו ניתנת על ידי הזנת קוד סודי או ממגע המפתח האלקטרוני עם החיישן. הדרישות הבסיסיות אותן חייב למלא קודן כניסה לדלת הן:

 • רמת הגנה גבוהה מפני פריצה מכנית ואלקטרונית.
 • אמינות ועמידות המנגנון עצמו.
 • פונקציית שינוי קוד.
 • עיצוב חיצוני אטרקטיבי ומודרני.
 • טכנולוגיית התקנה פשוטה.

 

מנעולי קודן לדלת כניסה מגיעים בכל מיני גדלים, צורות, מנגנונים ואיכויות, המשפיעים כמובן על המחיר שלהם. חשוב לבחון קודם כל את הצורך – כלומר, על מה מנסים להגן באמצעות קודן לדלת כניסה, ואיזה מנעול עם קודן מתאים לצורך – ורק אחר כך לקבוע תקציב ריאלי לרכישת המנעול המתאים.

באופן טבעי, מנעולי קודן לדלת כניסה עבור דלתות או שערים כבדשים וגדולים ידרשו משקל ועוצמה גבוהים יותר, ומנגנוני נעילה מתאימים עבורם, ביחס למנעולי קודן עבור לוקרים לבית ספר או נעילת דלת פנימית בתוך בית.

יש המשתמשים בקודן לדלת כניסה עבור חדרי כספות או חדרי ארכיון אשר מידע רגיש מאוחסן בתוכם, ואז הם משקיעים במערכת קודנים יקרה ועוצמתית יותר; מצד שני, יש כאלו המשתמשים במנעולי קודן לדלת כניסה קלים יותר, עבור כניסה ויציאה לחצרות או לגינות של הבית או העסק, אליהם יש פחות גישה מבחוץ

יתרונות וחסרונות לשימוש בקודן לדלת כניסה

היתרונות לשימוש בקודני דלתות הם רבים ומתבססים על תחושת אמינות וביטחון. אחד היתרונות הבולטים של קודן לדלתות כניסה הוא היעדר חורי מנעול, שהפורצים משתמשים בהם כדי לשבור את המנעול.

כמו כן, אינכם צריך לשאת איתכם מפתחות שתופסים מקום בתיק ובכיסים, אשר בנוסף לחוסר נוחות עלולים להיגנב או ללכת לאיבוד. מנעולי הקודנים מגוונים בסגנונות ופונקציות תפעוליות שלהם, כך שהם נוחים לאבטחה של דירות ובתים פרטיים, משרדים, מחסנים ואפילו חדרי שירותים. הדלתות תמיד יהיו סגורות, ואין צורך לחפש מפתחות ולשכפל אותם למקרה של אבידה.

מנעולי קודן כניסה לדלת מצטיינים ב:

 • חוזק ועמידות.
 • רמת אבטחה גבוהה.
 • לא פחות מ-1000 שילובי מנעולים.
 • אלגוריתם פשוט לשינוי הקוד ותכנות מחדש.
 • עמיד בפני תנודות לחות וטמפרטורה.
 • מראה אסתטי לדלת.

 

יחד עם זאת, למנעולים משולבים יש גם חסרונות, כאשר למשל הכפתורים נמחקים במהירות, במיוחד אלו הנלחצים באופן תדיר (אלו המרכיבים את הקוד) וכך פורץ חכם בקלות יכול להבין את שילובי הלחיצות על הכפתורים.

כמו כן, המנעולים האלקטרוניים דורשים חיבור קבוע לחשמל, שלא תמיד ניתן לספק. במקרה של הפסקת חשמל, המנעול עלול להפסיק לפעול, או להיתקע במצב נעול ללא יכולת פתיחה. בעיה נוספת שעלולה להיווצר היא חוסר האפשרות לפתוח את המבנה כשהוא הקודן מתקלקל, וברוב המקרים צריך להחליף את המנעול לחלוטין, דבר שמביא להוצאות כלכליות לא מתוכננות.

לוקרים לבית הספר

בשנים האחרונות הפך השימוש בלוקרים לבית הספר לנפוץ מאוד, כאשר כמעט בכל חטיבת ביניים וחטיבה עליונה – וגם בחלק מבתי הספר היסודיים – משתמשים בהם. יש המשתמשים במנעולי מפתח פשוטים עבורם, ויש השמים עליהם מנעולי קומבינציה פשוטים.

אולם ישנה מגמה מתרחבת להציב מנעולי קודן על הלוקר עצמו, כך שהמנעול עצמו הוא חלק בלתי נפרד מן הדלת של הלוקר. למרות שלוקרים לבית ספר בדרך כלל לא מכילים חפצי ערך גדולים, השימוש בקודן עם קוד מספרי או אלפא-נומרי הופך לנפוץ יותר ויותר.

בין אם ברצונכם להגן על ביתכם, העסק שלכם, חדר פנימי בתוכם או אפילו ארון ספציפי או לוקר בבית הספר – מנעול קודן כניסה לדלת הינו רכיב עוצמתי בתוך אסטרטגיית ההגנה הכוללת שעליהם לנקוט כדי להגן על רכושכם ועל ביטחונכם.

מאמרים נוספים:

תוכן עניינים

 

לפרטים נוספים:

שעון נוכחות, גדרות אלומיניום, שערים מאלומיניום ולוקרים
מאמרים נוספים
שערי כניסה מאלומיניום

איך לבחור שערי כניסה מאלומיניום

בכל הנוגע לבחירת שערי כניסה מאלומיניום, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים מרכזיים כדי להבטיח שתבחרו נכון עבור הבית שלכם. טיפים אלו יסייעו לבעלי בתים במושבים

ארון לוקרים ממתכת

ארון לוקרים ממתכת

בחיי היומיום אנו מבלים לעתים קרובות במקומות ציבוריים הומי אדם. במקרים רבים אנו מעדיפים לאחסן את חפצינו הפרטיים במקום מאובטח עד גמר הביקור. מוסדות ציבוריים

סטודנטית ליד לוקרים ממתכת

ארון לוקרים מעץ לעומת ארון לוקרים ממתכת

  בהרבה מאוד מקומות עבודה, בריכות, חברות, בתי ספר ועוד מתקינים היום ארונות לוקרים לשימוש עובדים, ואפילו באזורים ציבוריים יש לוקרים לשימוש העוברים והשבים ובמקומות