מגזין מנעולנות ואבטחה

שעון נוכחות לעסק כל המידע על שעוני נוכחות

שעון נוכחות לעסק – כל המידע על שעוני נוכחות בעלי עסק? מעסיקים עובדים בבית העסק שלכם? המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם.

הטכנולוגיה התקדמה עם הזמן וכך גם תנאי העסקה. אם בעבר נאלצתם לכתוב ידני את שעות העבודה של המועסקים ובהגעה לסוף החודש להתיישב מול היומן/ מחברת ולהתחיל לחשב ולחשוב, כיום נמצאים בשוק מגוון רחב של שעוני נוכחות (ביומטרים, עם כרטיס ועוד…).

כיום, רוב בתי העסק מחזיקים ברשותם שעוני נוכחות אשר מחייבים את עובדי החברה/ בית העסק להודיע ולעדכן בשעת כניסתם ויציאתם מהעבודה. בנוסף, שעון הנוכחות ברוב המקרים יהיה מקושר לתכנה אשר תבצע את התחשיב הסופי בסוף כל חודש עבור סך שעות העבודה של העובד ובכך תקל משמעותית על חישוב שכרו ותייעל את עבודת הגורמים והממשקים בבית העסק בכך שתקצר את זמני העבודה.

אסביר- חשב/ת השכר של החברה בעבר הייתה צריכה לחשב בצורה ידנית את שעות העובד, להכפיל בסכום לשעה שסוכם עמו, להתחשב בימי החופש/ מחלה/ חגים שהעובד נאלץ להיעדר ממקום עבודתו. למעשה, שעוני הנוכחות מקלים משמעותית על עבודה זו ומאפשרים לאותו עובד העוסק במלאכה להתפנות לעיסוקים נוספים.

בקרת כניסה לעובדים

כפי שציינתי מעלה, בימינו קיימים המון סוגים שונים של שעוני נוכחות, חלקם ייקראו גם "בקרת כניסה". על בית העסק לבחור מתוך אפשרויות רבות את המכשיר שיתאים לו מבחינת המאפיינים אותם הוא מציע. לדוגמא, נביא לידיעתכם את שעון הנוכחות המתופעל באמצעות תג: בדומה לשעון נוכחות עם הכרטיס המגנטי, כך גם כאן העובדים יצטרכו רק להקריב את התג אל האזור הקורא והוא כבר יידע לבצע את שמוטל עליו. היתרון הבולט במערכת זו הוא שהתג אינו עם פס מגנטי שיכול להישחק עם הזמן ולעומת זאת, החיסרון הבולט בשעון מסוג זה הוא העובדה שנדרש כאן תג, לעיתים לא יהיה נוח לנשיאה ולעיתים ניתן יהיה לאבד אותו אך מעבר לכך המערכת נחשבת למעולה.

שעון נוכחות ביומטרי

למעשה, מדבר במכשיר הנחשב למתקדם טכנולוגית הרבה יותר מאשר השעונים האחרים. השעון יידע לזהות את העובד בעזרת טביעת האצבע שלו. היתרונות העיקריים של שעונים מסוג זה הם העובדה כי השעון מזהה את העובד בצורה קלה, פשוטה ומהירה מאוד. בנוסף, הבקר הביומטרי יוכל להתאים לכל בתי העסק, הוא עובד בצורה מהירה ומדויקת שלא מצריכה בתוספות נלוות לעובדים (כרטיס לדוגמא שעלול ללכת לאיבוד ומצריך תפעול יחסית שוטף). פרט חשוב מאוד בשעונים מסוג זה הוא העובדה כי יהיה קשה מאוד לזייף הגעת עובד כזה או אחר (לכל אחד מאיתנו טביעת אצבע שונה מזו של האחר).

מאמרים נוספים:

בקרת כניסה לעובדים

למעשה, שעוני הנוכחות הופכים את החיים לקלים יותר גם בעבור העובדים עצמם. אלה יכולים להיות בטוחים כי הפרטים שנרשמים לא ברי שינוי אלא אם מורשה גישה כזה או אחר יעשה זאת בעזרת שם משתמש וסיסמא במערכת הדיגיטלית התומכת בשעון. כמו גם, ישנן אפשרויות נוספות לבקר ולפקח אח שעות העבודה של המועסקים בעסק שלכם. לדוגמא, מערכות דיווח במחשב או באפליקציה שבסלולארי.

בימינו, מעט מאוד אנשים לא משתמשים בטלפון חכם. חלק מיתרונותיו הוא ייעול חיי היומיום של המפעיל אותו וזה נעשה בעזרת אפליקציות שונות ומרובות.

לאור האמור לעיל, קיימות אפליקציות נוכחות המאפשרות דיווח של העובד דרך המחשב או הסמארטפון. במידה והחלטתם להשתמש בשיטה זו, דעו כי גם כאן תוכלו למצוא מס' יתרונות, כמו לדוגמא הפקה וניתוח של דוחות תוך חישוב מדויק של שעות העבודה של עובדי החברה.

בנוסף, העובד יוכל לבצע את הדיווח "על שלט רחוק"- הסבר: בייחוד בתקופה שבה אנו חיים, לאחר פרק זמן לא מבוטל שבו כולנו בילינו הרבה זמן בבית והשגרה החדשה הפכה למשהו בלתי מבוטל גם כיום, יהיו הרבה בתי עסק שיאפשרו לעובדיהם לעבוד מהבית כמשרה מלאה או אף כחלק מהמשרה שלהם. שעון נוכחות זה יאפשר לאותם עובדים לבצע את בקרת שעות העבודה שלהם גם כאשר אינם נמצאים פיזית במקום עבודתם.

אם אתם בעלי עסק שמעסיק עובדים או שמא עבוד המועסק במקום עבודתו, אנו ממליצים לכם לא לוותר ולדלג על שלב דיווח השעות. שלב זה הינו קריטי בין אם בתפוקת העובד, יעילות העוסקים בדבר חישוב השעות ומשכורות העובדים ואף מכשירים מסוג זה עשויים להשרות שקט נפשי הן למעסיק והן לעובד. אל תקלו ראש בדבר על אחת כמה וכמה שמדובר בעניין חוקי.

 

תוכן עניינים

 

לפרטים נוספים:

שעון נוכחות, גדרות אלומיניום, שערים מאלומיניום ולוקרים
מאמרים נוספים
שערי כניסה מאלומיניום

איך לבחור שערי כניסה מאלומיניום

בכל הנוגע לבחירת שערי כניסה מאלומיניום, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים מרכזיים כדי להבטיח שתבחרו נכון עבור הבית שלכם. טיפים אלו יסייעו לבעלי בתים במושבים

ארון לוקרים ממתכת

ארון לוקרים ממתכת

בחיי היומיום אנו מבלים לעתים קרובות במקומות ציבוריים הומי אדם. במקרים רבים אנו מעדיפים לאחסן את חפצינו הפרטיים במקום מאובטח עד גמר הביקור. מוסדות ציבוריים

סטודנטית ליד לוקרים ממתכת

ארון לוקרים מעץ לעומת ארון לוקרים ממתכת

  בהרבה מאוד מקומות עבודה, בריכות, חברות, בתי ספר ועוד מתקינים היום ארונות לוקרים לשימוש עובדים, ואפילו באזורים ציבוריים יש לוקרים לשימוש העוברים והשבים ובמקומות